Циркуляційні насоси Grundfos MAGNA/UPE-B серії 2000, з електронним регулюванням

Опис


Загальні відомості

Насоси GRUNDFOS MAGNA / UPE серії 2000 є комплексним рядом циркуляційних насосів із вбудованою системою регулювання перепаду тисків, що забезпечує узгодження продуктивності насоса з фактичною потребою установки. У багатьох установках це призводить до отримання значної економії енергії, зниження шумів, скорочення потоку рідини, що протікає в клапанах і т.д., а також до поліпшення регулюваності установки. За допомогою клавіатури, розташованої на клемній коробці насоса, можна налаштувати потрібний напір.
За допомогою клавіатури на клемній коробці можна виконувати такі функції:
• AUTO (автоматичний) (попереднє заводське налаштування).
Під час експлуатації насос може автоматично знижувати задані значення заводських установок параметрів та змінювати їх відповідно до поточної характеристики системи. Ця настройка забезпечує скорочення до мінімуму енергії, що споживається насосом, і для більшості систем є оптимальною.
• Пропорційне регулювання тиску.
Насос автоматично узгодить свій напір із фактичною витратою води. Необхідне значення напору можна встановити за допомогою клавіатури на клемній коробці.
• Регулювання постійного тиску.
Перепад тиску підтримується незмінним незалежно від витрати води. За допомогою клавіатури можна встановити потрібний натиск.
• Автоматичне ввімкнення нічного режиму з пониженою подачею.
Насос автоматично перемикається між нормальним та нічним режимом експлуатації залежно від зміни температури в лінії подачі опалення. Зазначені вище способи регулювання, а також режим експлуатації з постійною характеристикою можуть поєднуватись з режимом автоматичного включення нічної експлуатації зі зниженою подачею.
Застосування приладу дистанційного керування R100, підключення до зовнішнього датчика системи аварійної сигналізації або використання цифрового входу дозволяє використовувати такі функції:
• Робота відповідно до постійної характеристики.
Насос працює з постійною частотою обертання та параметрами характеристики МАКС, МІН. або проміжними параметрами, що знаходяться між цих двох характеристик (вибір здійснюється за допомогою приладу R100).
• Регулювання температури.
Напір регулюється в залежності від температури рідини (вибір здійснюється за допомогою приладу R100).
• Зовнішній сигнал УВІМК/ВИМК Можна вмикати або вимикати насос через вхід цифрового сигналу.
• Зовнішня система аварійної сигналізації. Насос подає сигнал до зовнішньої системи аварійної сигналізації через безпотенційний вихід.
Додаткові можливості можна отримати після встановлення модуля розширення функцій:
Модуль GENI:
• Зовнішнє регулювання напору або частоти обертання можна здійснювати за допомогою зовнішнього аналогового сигналу 0-10 В.
• Зовнішнє примусове керування через входи:
— Для характеристики МАКС;
— Для характеристики МІН.
• Обмін даними через шину зв’язку GENIbus

Управління та контроль насосом може здійснюватись через підключення шини зв’язку системи управління GRUNDFOS Pump Management System 2000, внутрішньобудинковими комунікаціями (GLT) або аналогічного обладнання.
• Керування здвоєними насосами.
Модуль LON:
• Обмін даними через LON.
Цей модуль дозволяє підключати насос як до мережі, так і до інших пристроїв, в основі яких лежить застосування технології LonWorks®.
Призначення
Насоси GRUNDFOS MAGNA / UPE є циркуляційними насосами, призначеними для подачі рідини в системах опалення. Крім того, насоси можуть застосовуватися в насосних станціях, що забезпечують подачу питної води.
Насоси цих моделей призначені для експлуатації:
• у системах з постійними значеннями витрати, де потрібне оптимальне налаштування робочої точки;
• у системах зі змінними значеннями температури в лінії подачі опалювальної мережі.
Робочі рідини
Чисті, малов’язкі, неагресивні та невибухонебезпечні робочі рідини без твердих або довговолокнистих включень, а також домішок, що містять мінеральні олії. У опалювальних агрегатах вода повинна задовольняти вимоги загальноприйнятих норм щодо якості води для опалювальних агрегатів, наприклад, VDI 2035.
У установках для перекачування води для побутового використання слід застосовувати насоси GRUNDFOS MAGNA у тому випадку, коли жорсткість цієї води нижча приблизно 14° німецьких градусів жорсткості. Якщо жорсткість води перевищує вказану величину, рекомендується застосовувати насоси ТРЕ з «сухим ротором».
Насос не слід застосовувати для перекачування вогненебезпечних рідин, наприклад дизельного палива та бензину.